Loader
Loader
Pronađite nas

Usvojen izvještaj Komisije za praćenje rada Agencije za prevenciju korupcije

Amidžić: RS neće ćutati ako Schmidt pokuša da ugrozi ekonomski sistem BIH

    Karan o pomoćnom sastavu policije: Bošnjaci koriste termin rezervni da bi opravdali svoj negativni stav

    Prošireni kolegijum ministra unutrašnjih poslova RS Siniše Karana (Izvor: Srna)
    Srna
    Objavljeno

    Ministar unutrašnjih poslova Republike Srpske Siniša Karan izjavio je da oni koji su protiv formiranja pomoćnog sastava policije žele da spriječe kapacitete Republike Srpske da se bori sa elementarnim nepogodama, da su protiv bezbjednosti građana i RS i BiH.

    ADVERTISEMENT

    Karan je rekao da Bošnjaci koji se tome protive namjerno koriste termin rezervni sastav policiije umjesto pomoćni da bi napravili istorijsku distancu, odnosno opravdali svoj negativni stav prema nečemu što je sasvim normalno u okruženju i svim zemljama u okruženju i svijetu.


    On je napomenuo da će pomoćni sastav policije prevashodno biti upotrijebljen za elementarne nepogode.


    "Vidjeli ste da su naši aktivni policajci i Žandarmecija iz Policijske uprave Trebinje kao i Uprava za vazduhoplovstvo MUP-a učestvovali u gašenju i da njih nije bilo požari još ne bi bili ugašeni", rekao je Karan novinarima u Banjaluci.


    Naglasio je da svi treba da imaju pomoćni sastav policije i da je to do sada učinjeno u RS, on bi bio poslan u Mostar da gasi požar, ali i bilo gdje drugo u BiH.


    "Vidite tu vrstu solidarsnosti svugdje u regionu. U Srbiji gori na sve strane, MUP je spasio gradove od kolapsa, a s druge strane, poslali su svoje jedinice da gase požare u Grčkoj", naveo je Karan.


    On je rekao da ne može da razumije reakcije Bošnjaka, podsjetivši da su prošle godine, kada je Srbija pomogla u gašenju požara u Trebinju, taj čin predstavili kao agresiju na BiH.


    "To je neka vrsta opsesije, paranoje", ocijenio je Karan.


    On je napomenuo da je sve više javnih skupova kojim prisustvuje veliki broj ljudi poput ovog u Srebrenici gdje ih je bilo oko 30.000 za šta je, samo za obezbjeđenje saobraćaja, bio potreban aktivni sastav tri policijkse uprave.


    "Zar nimo mogli dignuti 100 pomoćnih policajaca bez oružja samo da regulišu saobraćaj. Toliki broj aktivnih policajaca mogao je da radi neke druge poslove", rekao je Karan.

    Možda će vam se svidjeti